Z upałami trzeba sobie jakoś radzić. Jedni decydują się na klimatyzację, a inni szukają bardziej naturalnych sposobów. Jak najlepiej radzić sobie z wysokimi temperaturami?
Gdy za oknem robi się naprawdę gorąco chcielibyśmy ochłodzić się przynajmniej w naszym domu. Pomieszczenia szybko się jednak nagrzewają, a temperatura w nich często dorównuje tej panującej na zewnętrz. Istnieje natomiast kilka prostych sposobów, które sprawią, że odpowiednio zabezpieczymy dom przed przegrzaniem.
Podstawą jest oczywiście zasłanianie okien. Przez nie dostaje się do naszego domu bardzo dużo promieni słonecznych, które znacznie wpływają na wzrost temperatury w pomieszczeniach. Należy je zatem zasłonić jeszcze wtedy, gdy nie przechodzi przez nie słońce. Dobrze jest to zrobić również wtedy, kiedy wybieramy się na dłuższy wyjazd. Obecnie na rynku istnieje wiele rozwiązań, które mogą nie tylko ochronić nas przed upałem, lecz także być ozdobą. Sporą popularnością cieszą się rolety materiałowe żaluzje oraz zasłony, które sprawiają, że w pomieszczeniu robi się ciemniej, a przede wszystkim chłodniej.
Samo zasłanianie okien jednak nie wystarczy, jeśli zostawimy je otwarte. Aby uniknąć nagrzewania się pomieszczeń należy przede wszystkim zamykać okna. Dzięki temu zablokujemy napływ ciepłego powietrza. Wieczorem dobrze jest je jednak otworzyć, a przez to umożliwić wniknięcie rześkiego wiatru do wewnątrz. Najlepiej nie zamykać ich przez całą noc i schładzać pomieszczenia, jak najdłużej jest to możliwe.
Niezawodnym sposobem na ochłodzenie pomieszczenia jest wykorzystanie wiatraków lub wentylatorów. Bez problemów możemy je przenosić z miejsca na miejsce, a tym samym regulować temperaturę we wszystkich pomieszczeniach. Idealnie sprawdzą się w dusznych pokojach, ale przede wszystkim w kuchni, w której, ze względu na gotowanie i pieczenie, jest jeszcze cieplej.
Gdy żar leje się z nieba dobrze jest również możliwie jak najmniej korzystać z elektronicznych urządzeń. Na ten czas odstawmy telewizor, komputer, żelazko czy mikrofalówkę. Tego typu domowy sprzęt w momencie, gdy go używamy wytwarza ciepło, które dodatkowo podnosi temperaturę w naszych pomieszczeniach. Ograniczenie używania tych urządzeń spowoduje, że w domu lub mieszkaniu od razu zrobi się przyjemniej.
Źródło: 38 PR Content&Communication
Facebook
RSS