To ona sprawiła, że zmieniło się spojrzenie na kobiety spełniające się w rolach naukowców. Maria Skłodowska-Curie to nieprzeciętna Polka, której zdarzało się iść za głosem serca wbrew konwenansom
Noblistka stała się teraz na nowo gorącym tematem. Wszystko za sprawą filmu, który na początku marca ukaże się w kinach, a także książki Magdaleny Niedźwiedzkiej zatytułowanej „Maria Skłodowska-Curie”.
Akcja powieści obejmuje lata 1911–1913; wcześniejsze losy wielkiej uczonej poznajemy z retrospekcji. Zaglądamy do rodzinnego domu Marii, obserwujemy jej relacje z bliskimi i kontakty z najtęższymi umysłami przełomu XIX i XX wieku – Pierre’em Curie, Paulem Langevinem i Albertem Einsteinem.
W tej książce z pewnością nie zabraknie zarówno obyczajowych jak i historycznych smaczków, o które zadbała autorka. Magdalena Niedźwiedzka pokusiła się również o ukazanie skomplikowanej osobowości Skłodowskiej-Curie na tle Paryża z czasów belle époque i Warszawy pod zaborami.
Autorka Magdalena Niedźwiedzka ma również na swoim koncie „Królewską heretyczkę”. Łączy pracę na uczelni technicznej z pisaniem powieści (przeważnie historycznych i biograficznych). W wolnych chwilach maluje obrazy olejne.
Premiera książki „Maria Skłodowska-Curie„ zaplanowana jest na 14 lutego 2017 roku.
Źródło: Prószyński Media
Facebook
RSS