Site icon Sukces jest kobietą!

Laura La Wasilewska: Liczy się sztuka

Sztuka nie jest czymś, czego można się nauczyć. Prawdziwi artyści noszą ją w sercu i po prostu dzielą się nią ze światem, oddając w ten sposób pewną cząstkę siebie innym. Cząstkę siebie w obrazach i ilustracjach oddaje także Laura La Wasilewska

Choć Laura La Wasilewska dopiero w 2010 r. obroniła dyplom na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Antoniego Fałata to już może się pochwalić wieloma sukcesami i nagrodami. Ma na swoim koncie kilkanaście indywidualnych oraz kilkadziesiąt wystaw zbiorowych w kraju i zagranicą (m.in. w 2014 w Berlinie, Lizbonie). Brała również udział w Targach Sztuki w Wilnie czy Lipsku, a także wielu akacjach charytatywnych (Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu, Wielki Bal Forbesa). Nie są jej obce także aukcje sztuki. Prace artystki znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą m.in. Austrii, Anglii, Niemczech, Francji, Japonii, Stanach Zjednoczonych czy Chinach. Stałe ekspozycje jej prac można zobaczyć w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Yellow Basquiat

Laura La Wasilewska została również doceniona m.in. przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, który przyznał jej stypendium. W sierpniu 2012 roku wygrała trzytygodniowy pobyt na międzynarodowy plenerze malarski w Dreźnie (Palais Sommer). Ze wszystkich polskich artystów, których dzieła wzięły udział w Charytatywnej Aukcji Dzieł Sztuki na rzecz Fundacji Maestro (Wielki Balu Forbesa 2013) praca jej autorstwa osiągnęła natomiast drugi, najwyższy wynik.

Artystka jest również kuratorką wystaw, współzałożycielką sekcji Młodzi Sztuką przy OW ZPAP oraz współorganizatorką wielu wydarzeń artystycznych m.in. Art Fresh Festival. Współtworzyła i pracowała też w duecie kuratorskim z Agą Pietrzykowską, z którą wspólnie zrealizowały następujące projekty i wystawy „Zakochaj się w sztuce | Fall in love with art” oraz „Kontrapunkt | Młodzi Sztuką”

„Blue Picasso” l 2016

Jako ilustratorka miała okazję być częścią zespołu pracującego nad książką Artura Cieślara „Kobieta metamuzyczna”. W ramach tej współpracy stworzyła 12 portretów takich osób jak: Grażyna Auguścik, Ania Dąbrowska, Urszula Dudziak, Katarzyna Groniec, Krystyna Janda, Grażyna Łobaszewska, Katarzyna Nosowska, Sława Przybylska, Jadwiga Rappé, Maria Szabłowska, Magda Umer czy Elżbieta Zapendowska.

Nagradzana i doceniana nie tylko przez krytyków i środowisko artystyczne ale i przez media – wywiady z artystką i jej prace wielokrotnie prezentowane są w różnych stacjach telewizyjnych, na łamach prasy oraz na portalach internetowych. Jest zapraszana do różnych programów telewizyjnych i radiowych, recenzuje publikacje artystyczne, opowiada o sztuce i o rynku sztuki, a także miłości do swojej pracy.

Portrait Jeremy Scott l 2016

Exit mobile version