Pomagam.pl w ramach tegorocznej Olimpiady Zwolnieni z Teorii daje młodzieży możliwość zbierania funduszy na realizację projektów społecznych i edukuje przyszłych liderów w obszarze crowdfundingu. “Aby zmienianie swojego otoczenia na lepsze było na wyciągnięcie ręki. W ten sposób uczymy pomagania w praktyce” – mówi Natalia Zdrojewska z Pomagam.pl.
Jak zebrać fundusze na realizację projektu społecznego? Tego dowiedzą się uczestnicy tegorocznej Olimpiady Zwolnieni z Teorii dzięki webinarom, prowadzonym przez serwis crowdfundingowy Pomagam.pl. Jednym z elementów prowadzenia projektu społecznego jest zebranie budżetu, każdy zespół projektowy może liczyć 2-10 osób, a do kolejnej edycji zgłosić można się poprzez stronę Olimpiady: https://zwolnienizteorii.pl/
– Crowdfunding to idealne ćwiczenie na naukę postaw obywatelskich i przykład jak sprawnie może działać społeczeństwo obywatelskie, które nie boi się proponować oddolnych inicjatyw, bierze sprawy w swoje ręce i organizuje się samodzielnie. Aby odpowiadać na aktualne wyzwania, rozwiązywać współczesne problemy i mieć pozytywny wpływ na swoje otoczenie. Po prostu zrobić coś dobrego. Takie kompetencje są również poszukiwane na obecnym rynku pracy, a firm z misją powstaje coraz więcej, dlatego cieszę się, że możemy wesprzeć przyszłych liderów pozytywnych zmian na początku tej ścieżki – mówi Natalia Zdrojewska, Head of Communications w Pomagam.pl.
W ramach współpracy serwis Pomagam.pl stworzył dedykowaną stronę, dzięki której każdy uczestnik Olimpiady Zwolnieni z Teorii może założyć swoją własną, internetową zbiórkę pieniędzy na realizację projektu społecznego – za darmo i bez żadnych opłat serwisowych. Wszystkie zbiórki prowadzone w ramach Olimpiady wraz z sumą zebranych w ramach akcji pieniędzy są widoczne na wskazanej stronie. Wybrane zbiórki będą również objęte promocją w mediach społecznościowych Pomagam.pl.
– Misją naszej Fundacji jest kształtowanie kompetencji przedsiębiorczych wśród młodych ludzi, takich jak współpraca zespołowa, krytyczne myślenie, kreatywność i umożliwianie im zmiany świata na lepsze poprzez realizację prawdziwych projektów społecznych. W tym kontekście budżet jest jednym z ważnych elementów realizacji projektu, dlatego cieszymy się ze współpracy z ekspertami z serwisu Pomagam.pl, którzy w tej edycji wspierają młodych ludzi, edukując ich i dając możliwość tworzenia zbiórek społecznych na specjalnie dedykowanej stronie. Cieszymy się, że działając razem, możemy pomagać młodzieży nie tylko zdobywać fundusze, ale także rozwijać umiejętności społeczne i przyczyniać się do pozytywnych zmian w społeczeństwie – komentuje Magdalena Jankowska, Marketing menadżerka w Fundacji Zwolnieni z Teorii.
Dodatkowo eksperci z Pomagam.pl zapewniają wsparcie merytoryczne uczestnikom tegorocznej edycji. Podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w obszarze crowdfundingu w formie spotkań online oraz materiałów edukacyjnych, w tym ebooków i artykułów poradnikowych. Pierwszy webinar odbył się 19 grudnia, podczas którego uczestnicy Olimpiady dowiedzieli się m.in. jak założyć skuteczną zbiórkę pieniędzy krok po kroku i jakie są jej kluczowe elementy. Natomiast już 16 stycznia odbędzie się kolejny, który poruszy zagadnienia związane z promocją zbiórki i swoich działań. Oba spotkania prowadzi Natalia Zdrojewska – Head of Communications w Pomagam.pl.
– Jako Pomagam.pl chcemy dać tym młodym, zdolnym ludziom nie tylko skuteczne i proste narzędzie do zbierania pieniędzy na realizację projektów społecznych, ale również podzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Aby zmienianie swojej okolicy czy świata na lepsze było dla nich na wyciągnięcie ręki. W ten sposób uczymy zaangażowania społecznego i pomagania innym w praktyce. Pokazujemy, że w społeczności tkwi ogromna siła oraz udowadniamy, że każdy z nas ma wpływ na swoje otoczenie. Sama jako uczennica i studentka realizowałam projekty społeczne w ramach różnych akcji i wiem jak ważne jest finansowanie oraz wsparcie i wiara dorosłych – dodaje Natalia Zdrojewska.
Fundacja Zwolnieni z Teorii jest organizatorem praktycznej i ogólnopolskiej Olimpiady, w ramach której uczniowie i uczennice mogą realizować projekty społeczne. W ramach wsparcia otrzymują krok po kroku prowadzenie od planowania po ewaluację projektu. Do tej pory powstało ponad 7 tysięcy projektów. W tej edycji Pomagam.pl udostostępniło uczestnikom i uczestniczkom swoje narzędzie, aby młodzi mogli założyć swoje zbiórki i zebrać budżet na realizowany przez siebie projekt społeczny.
Facebook
RSS