Często nie mamy czasu na analizę tego, co nas otacza, a co gorsza, często w pędzie życia gubimy to, co dla nas ważne. Doradztwo zawodowe mogłoby temu zapobiec
Katarzyna S., 45 lat
Przez wiele lat była menadżerem. Osiągała sukcesy i zarabiała naprawdę przyzwoicie. Pewnego dnia doszła do wniosku, że tak naprawdę to nie jest to, co chciałaby robić. I tak, dalej wykonywała swój świetnie płatny zawód i osiągała sukcesy nie ciesząc się nawet z jednego dnia w pracy.
Magda U., 35 lat
Urodziła właśnie bliźniaki. Pracodawca zatrzymał dla niej miejsce pracy. Jednak ona postanowiła zostać z dziećmi dłużej. Po trzech latach okazało się, że co innego ma dla niej wartość i tak właściwie to czas zmienić pracę.
Marek K., 39 lat
Przez lata pracował w jednej organizacji. W przeszłości nie musiał szukać pracy, bo praca sama go znajdywała. I tak jednego dnia został zwolniony, a praca go już nie szukała. Powinien odnaleźć się na rynku pracy, tylko że nigdy tego nie robił, a co za tym szło, zupełnie nie wiedział, jak ma do tego podejść.
Agnieszka C., 27 lat
Trzy lata po studiach. Mówi, że wysyła setki CV i nawet na rozmowę nie chcą jej zaprosić. Już straciła nadzieję i motywację.
Natalia E., 42 lat
Uwielbia się szkolić i edukować. Ma skończoną masę kursów. Jest jedyna w swoim rodzaju. I jedyna bez pracy w swoim towarzystwie. Ale przecież wszyscy powinni ją chcieć zatrudnić. Przecież ona ma motywację i wiedzę, którą chętnie się podzieli.
Basia S., 35 lat
Tak właściwie to nigdy nie dowiedziała się, co chciałaby w życiu robić. Zawsze miała pracę, ale nigdy nigdzie nie zagrzała miejsca za długo. Miała pecha, trafiała na beznadziejnych przełożonych. Nie inwestowali w nią. Za mało płacili. A teraz patrzą na nią, jak na skoczka i mówią, że nie jest wartościowa. Ale przecież to nie jej wina, że tak się ułożyło.
Wszystkie te osoby mają jakieś doświadczenia. Prawdopodobnie z wieloma z nich możemy się utożsamić. Często nie mamy czasu na analizę tego, co nas otacza, a co gorsza, często w pędzie życia gubimy to, co dla nas ważne. Wszystkie te osoby straciły swój czas, bardzo cenny czas, dokonując nieświadomych i nieprzemyślanych decyzji. Warto przeliczyć, ile tak naprawdę straciliśmy podejmując decyzje przy okazji. Doradztwo zawodowe mogłoby temu zapobiec. Zyskalibyśmy więcej i stracili znacznie mniej czasu.
Doradztwo zawodowe to inwestycja. Warto też pamiętać, że wiedza to jedyna rzecz, której nam nikt nie zabierze. Dzięki doradztwu zawodowemu można :
– skrócić czas poszukiwania pracy
– zmienić zawód nie robiąc przy tym sobie krzywdy
– zrozumieć jak działa rynek pracy
– uświadomić sobie swoje preferencje i mocne strony
– zdiagnozować i zaplanować zmianę naszych mankamentów
– dostrzegać sygnały płynące z miejsca pracy i z rynku
– świadomie i bezpiecznie podejmować decyzje zawodowe znając i przewidując wszelakie konsekwencje
Co równie ważne, nie dać się zaskoczyć, gdy życie podejmuje decyzję za nas.
Autorem tekstu jest firma Adore HR: www.adorehr.pl