Dlaczego bon turystyczny to prezent zupełnie wyjątkowy? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – bo jest on niesztampowy!
Bonu turystycznego nie schowamy do szafy, jak kolejnego swetra albo pary skarpetek, ani też nie odłożymy na półkę, jak książki, której może nigdy nie przeczytamy. Z bonem turystycznym możemy za to zrealizować podróżnicze marzenia, a to, czym nakarmimy zmysły podczas eskapady, pozostanie z nami zapewne do końca życia.
Prezent dla każdego
Ludzie kochają podróżować, dlatego bon turystyczny jest prezentem całkowicie uniwersalnym – można nim obdarować w równym stopniu kobiety, co mężczyzn, a także osoby starsze i ludzi, o których mało co właściwie wiemy. Bony doskonale sprawdzą się w sferze prywatnej, ponieważ możemy je sprezentować znajomym i bliskim z okazji ślubu, urodzin lub jakiejś ważnej rocznicy. Ale po bony można też jak najbardziej sięgnąć w sferze bardziej formalnej, w celu nagrodzenia podwładnych za zaangażowanie w pracy, podziękowania partnerowi biznesowemu za owocną współpracę lub w celu zmotywowania klienta, w ramach programu lojalnościowego, do dalszego kupowania naszych towarów lub korzystania z naszych usług.
Bon na zakup wycieczki
Realizacja bonu turystycznego to sama przyjemność, bo można go przeznaczyć na zakup wycieczek najróżniejszego typu. Mówiąc precyzyjniej, mamy tu do wyboru przede wszystkim wyjazdy o charakterze wczasowym (na przykład pobyt na jednej z greckich wysp albo wakacje na słonecznej Riwierze Makarskiej), wycieczki objazdowe (np. po Włoszech Północnych i Środkowych albo dalsze, egzotyczne objazdówki po Północnych Chinach i Północnych Indiach), wycieczki typu city break (np. kilkudniowe wypady do największych stolic europejskich – Paryża i Londynu) czy też wycieczki typu „wypoczynek + zwiedzanie” (np. objazdówki po Hiszpanii połączone z wypoczynkiem na wybrzeżu Costa Brava). Z kolei osoby, które preferują wypoczynek bardziej aktywny, mogą bony przeznaczyć na wyprawę trekkingową (np. do bazy Annapurna w Nepalu), na rejs po Morzu Śródziemnym (np. rejs po archipelagu Balearów) lub na wyjazd narciarski (np. do Szpindlerowego Młyna w Czechach).
Bony można przeznaczyć na wycieczki w promocyjnych cenach, czyli albo na wycieczki „last minute”, albo na wyjazdy typu „first minute”.
Inne produkty turystyczne
Musimy jednak pamiętać, że bony możemy zrealizować na zakup zupełnie innych, niż wycieczki, produktów turystycznych. Chodzi tu w szczególności o bilety lotnicze (zarówno bilety na przeloty liniami regularnymi, jak też na rejsy tzw. tanimi liniami), polisy ubezpieczeniowe, prywatne pakiety medyczne oraz rezerwacje samochodów w kraju i za granicą. Dodatkowo, w niektórych wypadkach, bonami możemy też zapłacić za bilety wstępu na imprezy sportowe (np. na mecz ligi angielskiej), festiwale muzyczne, festiwale filmowe, koncerty lub rozmaite spektakle teatralne i operowe.
Wielką zaletą bonów turystycznych jest też to, że można je spersonalizować do potrzeb i wymagań klienta. I tak na przykład na bonach przeznaczonych dla pracowników przedsiębiorcy mogą umieścić logo firmy, hasło reklamowe albo nazwę konkursu (choćby loterii organizowanej przed Świętami Bożego Narodzenia). Z kolei na bonach – prezentach ślubnych, można na przykład wydrukować zdjęcie pary młodej.
Rodzaje bonów i sposób ich realizacji
Bony turystyczne mogą mieć różne nominały – zarówno 100 zł jak i 8000 zł, a ich wartość biura podróży zawsze dopasowują do potrzeb klienta. Dodatkowo mogą one mieć zróżnicowany termin realizacji – zazwyczaj jest to 12 miesięcy, ale mogą one też zostać wystawione na 18 i 24 miesiące. Do obsługi bonów delegowani są zazwyczaj oddzielni konsultanci, którzy przyjmują je do realizacji albo stacjonarnie – w siedzibie biura turystycznego, albo drogą telefoniczną czy mailową. Aby zrealizować bon w biurze podróży wystarczy że klient – posiadacz bonu, okaże konsultantowi ważny dokument tożsamości, natomiast w przypadku drugim klient dokonuje po prostu rezerwacji wycieczki, a następnie podpisuje umowę i przesyła skany bonów na adres mailowy biura. Oczywiście jeśli bony mają większą wartość, niż wartość wybranej wycieczki albo innego produktu turystycznego, to różnicę można wykorzystać podczas kolejnej wizyty u agenta.
Bony turystyczne to prezenty zawsze trafione, dlatego warto o nich pamiętać przy różnych okazjach.
Źródło: www.fostertravel.pl/bony-turystyczne
Facebook
RSS