WALCZY ZE STEREOTYPAMI, POKAZUJE, ŻE PRIORYTETEM POLSKIEJ BRANŻY FRYZJERSKIEJ JEST ROZWÓJ I EDUKACJA. PODRÓŻUJE PO CAŁYM ŚWIECIE, PROMUJĄC FRYZJERSTWO JAKO SPOSÓB NA ŻYCIE I NA BIZNES. POZNAJCIE MACIEJA MANIEWSKIEGO, WIZJONERA I STYLISTĘ GWIAZD, WŁAŚCICIELA 7 SALONÓW W POLSCE i AUTORA AKCJI POMOCOWEJ DLA BRANŻY FRYZJERSKIEJ „FRYZJERZY FRYZJEROM”.
Fryzjerska tarcza antykryzysowa
Hasło #zostańwdomu bije rekordy popularności. Jak dobrze wykorzystać ten czas? Wyzwań jest wiele. Możemy jednak zamienić je w szanse dla piękna i zdrowia naszych włosów.
Wyzwanie: mycie
Włosy nie lubią częstego mycia. Jednak w obecnej sytuacji higiena jest priorytetem. Pamiętajmy, że włosy w ciągu dnia łapią dużo zanieczyszczeń. Kiedy kładziemy się spać, bakterie przenoszą się na poduszkę. Co robić? Wyjątkowo zdecydować się na codzienne mycie, przy zachowaniu odpowiedzialności pielęgnacyjnej.
Co to znaczy? Mamy teraz dużo czasu, więc warto go wykorzystać i robić sobie domowe spa. Nałożyć maskę z olejkami na cała noc, aby zregenerowały się i nawilżyły, następnie rano umyć włosy ponownie. Pamiętaj, że pierwsze mycie ma charakter oczyszczający. Warto myć włosy otwartą dłonią, nie dotykając skóry głowy. Ważne jest masowanie włosów. Kolejne, drugie mycie, obejmuje już masaż. Skóra głowy podczas rozprowadzania szamponu powinna się poruszać. Kąpiel warto zacząć od mycia włosów i nałożenia odżywki. Dajmy czas preparatom, aby mogły skutecznie działać.
Unikaj wody o bardzo wysokiej temperaturze. Staraj się, aby jej ciepło było dostosowane do granic tolerancji nadgarstków. Jak najlepiej zakończyć domowy zabieg pielęgnacyjny? Warto spłukać włosy chłodniejszą wodą. To zapewni im odpowiedni blask. Włosów nie należy trzeć i mocno ugniatać. Ze względu na ich nadmierną łamliwość, należy obchodzić się z nimi znacznie delikatniej. Aby pozbyć się nadmiaru wody możesz wykorzystywać bawełnianą koszulkę lub ściereczkę z mikrofibry zamiast ręcznika.
Wyzwanie: nawilżenie
Kiedy maleje zawartość wody, właściwości fizyczne włosów słabną. Tracą blask, łamią się i puszą bardziej niż zwykle. Aby nie narazić włosów na odwodnienie, warto pamiętać o kilku zasadach. Należy całkowicie zrezygnować z silnych detergentów zawierających SLS lub SLES. Najlepiej wybierać produkty z wysoką zawartością kwasu hialuronowego. Doskonale wiążą wodę, dzięki czemu włosy i skóra głowy pozostają odpowiednio nawilżone przez dłuższy czas.
Wyzwanie: sypialnia
Nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale średnio 20-30 razy wiercimy się podczas snu. Włosy są wtedy szczególnie podatne na zagniecenie, uszkodzenia, wyrywanie, kruszenie. Jak odpowiednio je chronić? Satynowy czepek do spania sprawdza się, kiedy Twoje włosy są kręcone lub pofalowane. Świetnie działają również satynowe poszewki na poduszki. Postaw na luźny splot. Alternatywa to kok do snu. Najlepiej zrób go na czubku głowy. To zapewni fryzurze objętość. Zadbaj, aby włosy oplatały gumkę. W przeciwnym razie, niesforne pasma mogą się nie kręcić i będą odróżniać się od pozostałych. Dokładnie wysusz włosy przed snem. Wilgotne są bardziej narażone na uszkodzenia podczas snu. Nie zasypiaj z ręcznikiem na głowie.
Wyzwanie: odżywianie od wewnątrz
Dbaj również o zbilansowaną i zdrową dietę. Wybieraj produkty bogate w cynk, bor, jod, krzem, magnez, mangan, miedź, potas, selen, siarkę, sód, wapń, żelazo oraz witaminy A, E, H, F, C i z grupy B. Możesz skorzystać z dodatkowej suplementacji.
Poświęć sobie uwagę. Wykorzystaj dobrze ten czas.
Porad udzielił: Maciej Maniewski
https://www.facebook.com/maniewski.official/
Fot. Justyna Radzymińska
Facebook
RSS