Gdy się jest mamą dwóch tak fantastycznych synów, inspiracje przychodzą same. Pomysł na to, aby zacząć przygodę nazwaną ADIKU zrodził się pewnego dnia i stanowił zwieńczenie pielęgnowanych dotychczas zainteresowań i pasji.
Pojawienie się na świecie dwóch synów, a więc 7-letniego już zapalonego piłkarza i energicznego dwulatka sprawiło, że dotychczasowe umiejętności ich mamy, a więc szycie i rękodzieło zostało przez nią wykorzystane w zupełnie inny sposób. Stało się sposobem na zapewnienie swoim pociechom, a potem także kolejnym ciekawym świata dzieciom, wartościowych i pięknych zabawek.
Tylko ręczna robota
Ze wspomnianych pasji i doświadczeń powstało ADIKU, a więc marka, która stoi za produkcją kolorowych silikonowo-drewnianych gadżetów dla najmłodszych. Na pierwszy rzut oka ta biżuteria użytkowa wygląda jakby była wykonana z plastiku czy gumy – jednakże to tylko złudzenie. Wyprodukowana jest z bezpiecznego dla dzieci silikonu spożywczego, takiego samego jakiego używa się przy produkcji smoczków czy akcesoriów kuchennych. O tym, jakie faktycznie są te produkty można się przekonać biorąc je do ręki. Różnią się od siebie m.in. kształtem czy fakturą. Jest to bardzo istotna sprawa, ponieważ dzięki tak szerokiej różnorodności możemy dobrać odpowiedni gryzak do etapu ząbkowania. Tak na przykład, na początku tej trudnej drogi, kiedy dziąsła zaczynają swędzieć, najlepsze są gryzaki z dużą ilością wypustek, które drapiąc przynoszą ulgę. Te produkty to nie tylko pomoc podczas ząbkowania – żucie wpływa na prawidłowy rozwój zgryzu; natomiast łatwość umiejscowienia w różnych obszarach, w obrębie buzi dostarcza dziecku dodatkowych bodźców sensorycznych, tak ważnych podczas rozwoju małych ludzi.
Zawieszki do smoczków czy korale wykonane są ręcznie z pełną starannością. Wszystkie projekty rodzą się w głowie samej projektantki, a następnie są przez nią rozrysowywane na kartce. Dzięki temu otrzymujemy pierwszą wizualizację tego, jak produkt będzie wyglądał na samym końcu. Potem pozostaje jedynie wprowadzić ten pomysł w życie i przekazać w ręce kolejnych szczęśliwych rodziców. Tak powstają kolejne kolekcje produktów marki ADIKU.
Stworzone, aby lepiej reagować na bodźce
ADIKU to nie tylko biżuteria użytkowa, a również pomoce sensoryczne. Czym jest sensoryka? Najprościej mówiąc, to zdolność reagowania na otaczające nas bodźce zmysłowe. I tak na przykład, gdy widzimy płomień odruchowo cofamy rękę – wiemy, że nas oparzy, słysząc syreny zatykamy uszy, a jedząc cytrynę wykrzywiamy się. Znamy konsekwencje wielu czynników otaczającego nas świata, jednak nie zdajemy sobie sprawy, jak długo uczyliśmy się, aby właściwie reagować. Dlatego bardzo często nie doceniamy tego, jak dużą uwagę odgrywają w życiu dziecka narządy zmysłów. Odbierane przez nie bodźce docierają do ośrodkowego układu nerwowego, przekazując informacje o otaczającym nas świecie, umożliwiają poznanie go oraz dają możliwość reagowania na jego cechy i wymagania środowiska. Wszystkie zmysły: słuch, wzrok, smak, węch różnią się od siebie i kształtują się w różnym okresie życia. Każde z nich ma własne receptory, które są nastawione na określony typ bodźców. Dużo osób nie wie, że aby wszystkie narządy zmysłów działały zgodnie, muszą one przejść „długą drogę”, która polega na stopniowym uczeniu się i współdziałaniu wszystkich zmysłów, czyli integracji. Aby mogły się wykształcić należy od samego początku zadbać o to, aby miały dobry start. Dlatego tak istotne są zabawki, jakim bawią się dzieci.
Produkty tworzone pod okiem specjalistów
W przypadku marki ADIKU powstanie każdego kolejnego produktu jest konsultowane ze oligofrenopedagogiem – specjalistką od skomplikowanego świata dziecięcych zmysłów, która dzieląc się swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem nadaje kolejnym działaniom odpowiedni kierunek. Pod jej okiem powstają pomoce sensoryczne jak drewniano – bawełniane „uszy”, uspokajające przytulanki czy wielofunkcyjna podusia. Nie jest to zwykła poduszka… każdy jej bok ma w sobie ukryty element, który podczas dotyku oddziałuje na inny zmysł. Podczas zabawy maluch musi się trochę natrudzić, gdyż niespodzianki są poukrywane – i tak na przykład – jeden bok szeleści, inny ma wędrującą grzechotkę a kolejny z rogów piszczy. Wszystko to dostarcza wielu godzin zabawy. Kolejnym ciekawym sensorem jest szydełkowa kostka. Niby nic nadzwyczajnego… a jednak. Jest bardzo miękka, wykonana z włóczki, która poprzez swoją fakturę pobudza rączki dziecka, a więc uruchamia zmysł dotyku. Co więcej, przy naciśnięciu szeleści, a to wpływa na zmysł słuchu. Dodatkowo jest ona również bardzo kolorowa, każda strona kostki ma inny odcień, co oddziałuje na zmysł wzroku. Można ją powiesić nad łóżeczkiem czy włożyć do wózka, a zabawa na kilka godzin będzie gwarantowana.
Produkty nie tylko dla dzieci
Początkowo produkty miały być dedykowane tylko dzieciom, jako pomoc w utrzymaniu smoczka czy wsparcie podczas ząbkowania. Inicjatorka marki ADIKU od zawsze lubiła jednak niekonwencjonalną biżuterię; nasycone, wesołe kolory – stąd też zrodził się pomysł, aby stworzyć silikonową biżuterię dla mam i starszych dzieci. Tak powstała gałąź korali, bransoletek, breloczków, zakładek do książek czy zawieszek do torebek i plecaków. Wszystkie gadżety bardzo szybko znalazły uznanie wśród nowoczesnych kobiet, i młodzieży wczesnoszkolnej.
Przeprowadzka do magicznego świata
Inicjatorka marki i projektantka uwielbia również tworzyć projekty na specjalne życzenie klientów, a znając potrzeby dziecka może bez trudu dostosować produkt do jego wymagań. W ten sposób powstają kolejne magiczne przedmioty, dzięki którym każde dziecko może się przenieść w inny świat.
https://www.facebook.com/ADIKU.magia
Facebook
RSS